TKP/ML Militanları, Ovacık’ta Ölümsüzleşen Halk Savaşçıları İçin Pankart Astı

HomeTürkçe

TKP/ML Militanları, Ovacık’ta Ölümsüzleşen Halk Savaşçıları İçin Pankart Astı

  TKP/ML militanları tarafından 6-9 Eylül tarihleri arasında Dersim'in Ovacık ilçesinde ölümsüzleşen Erol Volkan İldem (Nubar) ve Fadime Ç

TKP/ML (Communist Party of Turkey/Marxist-Leninist) CENTRAL COMMITTEE STATEMENT: GLORY AND HONOR TO COMRADE NUBAR’S COMMITMENT AND THE PASSION OF COMRADE ROSA! COMMUNIST LEADER COMRADE NUBAR IS IMMORTAL!
TKP/ML BATI BÖLGE KOMİTESİNDEN ÇAĞRI VE AÇIKLAMA: KAVGA BİR BAYRAK DEVRİDİR; NUBAR’DAN ÖZGÜR’E, ROSA’DAN ASMİN’E! BİTMEDİ, SÜRÜYOR, SÜRECEK SAVAŞ!
TKP/ML Zentralkomitee – Politbüro: „Diejenigen, die zur Sonne des Morgens werden, damit niemand in die Dunkelheit aufwacht!“…TİKKO Dersim-Regionalkommandant Özgür und die Kämperin Asmin sind unsterblich!
Nubar ve Rosa yoldaşlar

Nubar ve Rosa yoldaşlar

 

TKP/ML militanları tarafından 6-9 Eylül tarihleri arasında Dersim’in Ovacık ilçesinde ölümsüzleşen Erol Volkan İldem (Nubar) ve Fadime Çakıl (Rosa) için Gazi Mahallesine pankart asıldı.

TKP/ML Militanları ayrıca, “Partimizin 48 yıllık savaş tarihinde Komünizm ve Halk Savaşı uğruna yitirdiğimiz komünist önder Nubar ve Halk Ordusunun Militan Savaşçısı Rosa yoldaşlar, irademizin bilinci, düşmana duyduğumuz kin ve nefretin birleşmesidir.
Şimdi proleter devrimci çizgide komünist önder Nubar gibi ve yiğit savaşçı Rosa gibi Halk Savaşını yükseltme zamanıdır. Bizler parti militanları olarak yoldaşlarımızın bize bıraktığı bu mirası devralacak, yoldaşlarımızın hesabını soracağız.” açıklaması yaptı.

COMMENTS